srebrne obrazki na chrzest

Srebrne obrazki na chrzest

Srebrne obrazki na chrzest   srebrne obrazki na chrzest


Srebrne obrazki na chrzest należą do bardzo popularnych pamiątek. Z pewnością chodzi o podkreślenie ważności tego pierwszego sakramentu w życiu dziecka. Ceremonia ta wprowadza go bowiem do wspólnoty chrześcijańskiej. W związku z tym, religijną pamiątka chrztu wydaje się być rzeczą jak najbardziej odpowiednią i wskazaną.

Z tego właśnie względu sklep "abeille" prezentuje różnorodną kolekcję obrazków poświęconych uroczystości chrztu.

Na przykład obrazki, uwieczniające tradycyjny sposób nadawania imienia poprzez polewanie wodą głowy dziecka. Niewątpliwie jest to najważniejszy moment całego obrzędu.

Oprócz tego, spośród obrazków poświęconych tej tematyce można wymienić obrazki z aniołkami. Czystość i niewinność lub dobro i szczęście – to również symboliczne intencje często podkreślane przez gości zaproszonych na uroczystość chrztu. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się obrazki z Aniołem Stróżem. Ten indywidualny opiekun ma swoją obecnością zagwaranować dziecku na całe życie opiekę boską i bezpieczeństwo.

Najważniejszą rzeczą godną uwagi jest fakt, że wszystkie obrazki są srebrne (a nie posrebrzane). Każdy z nich jest bowiem płaskorzeźbą wykonaną ze srebrna próby 0,925, która jest wybita na każdej płaskorzeźbie o wymiarach 5,5 x 8 cm i wadze 4 gr. Aby srebro z czasem ściemniało, każdy obrazek jest pokryty szkłem.

Należy też dodać, że paskorzeźba jest oprawiona w srebrno-złotą ramkę, a passe – partou jest w kolorze écru. Wymiary obrazka z ramką wynoszą 14 x 17 cm.

Co najważniejsze – to personalizacja upominku. Co prawda, niektóre obrazki mają już wytłoczony napis "Na pamiątkę Chrztu Świętego". Tym nie mniej możliwe jest umieszczenie dowolnej, dodatkowej dedykacji. 

Można  wygrawerować na passe partou maksymalnie w 4 wersach.

Z pewnością ważną rzeczą jest również i to, że obrazek można wyeksponować w pozycji stojącej lub wiszącej.

srebrne obrazki na chrzest

 

Innymi słowy, pamiątka uroczystości chrztu w postaci srebrnej płaskorzeźby będzie dla dziecka i rodziców bardzo cenną pamiątką. Jeszcze więcej obrazków można obejrzeć na stronie sklepu "abeille. com.pl".

 Maja