srebrne obrazki na chrzest

Obrazki srebrne na chrzest

Obrazki srebrne na chrzest

sklep z upominkami dla dzieci

Obrazki srebrne na chrzest i Komunię są zmaterializowanym dowodem, że dziecko stało się nowym członkiem wspólnoty chrześcijańskiej. Ze względu na doniosłą wymowę tego faktu, sklep "Abeille" wyselekcjonował duży wybór dewocjonaliów w formie srebrnych obrazków wręczanych w tych okolicznościach.

Srebrne obrazki ze sceną Pierwszego Sakramentu

na chrzest obrazek

 

Oczywiście, w tej grupie obrazków chodzi o płaskorzeźby przedstawiające scenę nadania imienia. To znaczy, obrzęd polewania wodą główki dziecka. Niewątpliwie, jest to najważniejszy z symboli liturgii chrzcielnej. Od tego momentu bowiem dziecko łączy się z Bogiem. Dlatego też, wręczenie obrazka właśnie w dzień chrztu, utrwali na zawsze tę doniosłą chwilę.

 

 Srebrne obrazki z Aniołami

obrazek srebrny aniol stroz z latarenkaJednak nie tylko wyżej wymienione płaskorzeźby można podarować w dzień chrztu. Oprócz scen symbolizujących Pierwszy Sakrament, można też podarować jeden z obrazków z Aniołami. Dlaczego z Aniołami? Ponieważ biorą one pod swe skrzydła człowieka i prowadzą po życiowej drodze, dając mu nadzieję i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego te niebiańskie istoty, jako wysłannicy Boga, są największymi przyjacielami człowieka. I to już od urodzenia. W związku z tym, podarowanie srebrnego obrazka na chrzest z Aniołkiem lub Aniołem Stróżem odzwierciedli intencję czuwawania nad dzieckiem. Czy nie jest to więc piękny gest?

Obrazki ze świętymi

srebrny obrazek swięty AntoniOprócz srebrnych obrazków na chrzest, "Abeille" proponuje jeszcze więcej innych płaskorzeźb o religijnej tematyce. Najpierw, trzeba wymienic obrazki wręczane na Pierwszą Komunię Święta. Nastepnie, z Matką Boską oraz z Janem Pawłem II. I co ważne, obrazki srebrne z wizerunkiem Świętego Antoniego i Świętego Józefa.

Jeśli chodzi o srebrny obrazek ze Świętym Antonim, to zazwyczaj on jest wzywany na pomoc w  odnalezieniu zagubionej rzeczy. Tym niemniej, to zdarzenie ma o wiele głębszy sens. Święty Antonii nawołuje bowiem do szukania przez człowieka w życiu tylko tych rzeczy, które mają prawdziwą wartość. W tym kontekście, ofiarowanie obrazka ze Świętym Antonim nabiera więc szczególnej wymowy.

W jakich okolicznościach można podarować obrazek srebrny?

Poza płaskorzeźbami przedstawiającymi rytuał chrztu i Eucharystii, każdy inny srebrny obrazek można wręczyć każdej osobie. I oprócz tego, w różnych okolicznościach lub nawet bezokazyjnie. Dlaczego? Ponieważ obrazek religijny, zaliczany jest do cennych dewocjonaliów. W tym geście liczy się bowiem intencja przekazania wartości duchowych. A ta jest przecież zawsze bezcenna!

Charakterystyka obrazków srebrnych

Najpierw trzeba podkreślić, że wszystkie płaskorzeźby są wykonane ze srebrnej blaszki o próbie 0,925. Jest ona wybita na każdej płaskorzeźbie, która waży 4 g.  Następnie, należy wymienić inne charakterystyki srebrnych obrazków:

  • Niektóre płaskorzeźby są pozłacane
  • Obrazki są oprawione w ramkę w kolorze srebrno-złotym
  • Passe-partout jest w kolorze écru
  • Obrazki znajdują się pod szkłem, które chroni przed zmianą koloru

Jeśli chodzi o rozmiary wszystkich obrazków srebrnych, to mają one wymiary 5,5 x 8 cm. Razem z ramką zaś 14 x 17 cm. Co ważne, obrazki można wyeksponować na dwa sposoby: albo w pozycji stojącej, albo wiszącej. Przede wszystkim jednak trzeba zaznaczyć, że obrazki proponowane przez "Abeille" są produkowane w Polsce. W przeciwieństwie do wielu innych, jest to gwarancją wysokiej jakości.

Personalizacja srebrnego obrazka

Niektóre obrazki srebrne na chrzest posiadają już inskrypcję wybitą na płaskorzeźbie. Na przykład, "Na pamiątkę Chrztu Świętego", lub " Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej". Dlatego można dograwerować tylko tabliczkę i umieścić ją z tyłu obrazka. Najbardziej godnym uwagi jest jednak to, że dedykację można również wygrawerować bezpośrednio w centralnym miejscu na obrazku pod szkłem. Ponieważ jest dobrze widoczna, być może dlatego najczęściej praktykowana.

Co więcej, sklep "Abeille" dodatkowo proponuje wybór religijnych dedykacji. Mogą one zainspirować ofiarodawców tych cennych pamiątek.

Podsumowując, obrazki srebrne o religjnej wymowie należą do najbardziej cennych pamiątek Chrztu Świętego i Pierwszej Komunii. Nie są to bowiem zwykłe dewocjonalia. To są symbole wiary w wartości ludzkie, których dziecko powinno przestrzegać. W związku z tym, obrazki sakralne mogą być wręczone przez każdą osobę. Na przykład, rodziców, chrzestnych, dziadków, członków rodziny, przyjaciół lub po prostu znajomych. Z pewnością, ta pamiątka podarowana od serca pozostanie na zawsze dowodem prawdziwej miłości.

Inne upominki dla najmłodszych dzieci

By urozmaicić swą kolekcję, "Abeille" proponuje w swoim sklepie jeszcze więcej upominków. Co prawda w odmiennym stylu, tym niemniej bardzo oryginalnych i interesujących. Na przykład, posrebrzane skarbonki, albumy i ramki dziecięce na zdjęcia lub grające pozytywki. Ponadto, puzderka szkatułki na pamiątki, które przechowają najcenniejsze skarby dzieciństwa. Do nich należy przecież pierwszy ząbek i pukielek, opaska szpitalna,  dane narodzin noworodka i wiele innych. Wreszcie, kolekcję dopełniają okolicznościowe komplety i zestawy estetycznie skomponowane na różne okazje. Oczywiście, niektóre upominki są przeznaczone specjalnie dla dziewczynek, a niektóre specjalnie dla chłopców.  Jednak  są też i takie, które można wręczyć jednocześnie i jednym i drugim. Ponadto, wszystkie są posrebrzane lub posiadają posrebrzane elementy. Można je również spersonalizować i wręczyć w takich okolicznościach, jak:

  • chrzciny dziecka
  • jego pierwszy roczek i kolejne urodziny
  • Pierwsza Komunia Święta

Oczywiście, rodzice i chrzestni zawsze mogą rozpieszczać swego ukochanego maluszka. Z ich strony, będzie to zawsze dowód miłości. Szczególnie, jeśli upominek jest miły, zabawny i pożyteczny.  Dlatego sklep "Abeille" serdecznie zaprasza do obejrzenia swej całej kolekcji. Upominki są bowiem niezwykle oryginalne. Być może jeden z nich przyciągnie uwagę rodziców, dziadków lub chrzestnych. Tym bardziej, że trzeba iść z duchem czasu!

Innymi słowy, sklep "Abeille" proponuje wiele różnych upominków w różnorodnym stylu. Po pierwsze, prezenty o religijnym charakterze (obrazki srebrne). Po drugie, klasyczne prezenty, ale z nowoczesnym designem. Następnie są i  takie niestereotypowe, wyróżniające się pomysłowością i fantazją. Wszystkie jednak posiadają jedną, wspólna cechę: ich ozdobne elementy w uroczy sposób zapraszają do dziecięcego świata maluszków! Wszystkie również charakteryzuje elegancja i oryginalność. Dlatego, z pewnością pozostaną one cennymi pamiątkami z wczesnego dzieciństwa. I takie ma być właśnie jest ich przeznaczenie! Pszczółka (abeille) Maja zaprasza więc do swego małego, rodzinnego ula z upominkami dla dzieci.

abeille.com.pl